Buďte nároční, vyberte si silného a profesionálneho partnera.

Sme tu pre Vás +421 910 908 066

Energetická analýza v Revite

Autodesk podporuje americkú iniciatívu AIA 2030. Prečítajte si o tom, ako energetická analýza v Revite môže pomôcť znižovať energetickú náročnosť stavieb, a to už vo fáze prvotného návrhu. Využite sadu nástrojov BIM pre návrh budov a stavebnú infraštruktúru.

Iniciatíva 2030 Challenge vyžaduje, aby všetky nové budovy, vývoja a významné renovácie v USA boli do roku 2030 neutrálne z hľadiska uhlíkovej stopy. Autodesk sa k tejto iniciatíve pripojil a za využitie návrhových nástrojov ako je Revit, sa snaží nájsť riešenie.

Čo je kľúčom k riešeniu tejto výzvy? Energetická analýza od začiatku do konca. Analýza úplného alebo takmer úplného riešenia energetickej náročnosti budovy má vplyv na prevádzkovú energetickú náročnosť navrhovanej budovy.

Využitie analýzy energie ako rozhodovacieho nástroja v celom životnom cykle návrhu – od konceptu, až po komplexné modelovanie v BIMu môže mať obrovský efekt. Prezrite si tutorial, ako možno pomocou software Insight analyzovať energetickú náročnosť navrhovanej budovy.
Insight je k dispozícii pre predplatiteľov aplikácie Revit a sady aplikácií pre architektúru a stavebníctvo. Tá je bohatou skupinou aplikácií a inovatívnych funkcií, ktoré pomáhajú navrhovať, spravovať a konštruovať kvalitnejšie a predvídateľnejšie budovy a pracovať s projektmi stavebnej infraštruktúry.

Používatelia, ktorí využívajú ročného alebo viacročného predplatného starších sád Design Suite a Creation Suite, prípadne väčšiny jednotlivých produktov, ich môžu previesť na predplatné novej sady prostredníctvom predajcu alebo obchodného zástupcu spoločnosti Autodesk. Prevod sa nesmie vykonať, ak bolo predplatné zakúpené prostredníctvom internetového obchodu spoločnosti Autodesk.

Zdroj: Autodesk blog / Michael Floyd
Autor je Autodesk Sustainable Industry Technology manažérom