Buďte nároční, vyberte si silného a profesionálneho partnera.

Sme tu pre Vás +421 910 908 066

Skryté 2D symboly programu Revit

Autodesk Revit má veľa predinštalovaných 2D symbolov, nie je ľahké ich nájsť. Z technického hľadiska patria do kategórie „Detailné položky“, takže je potrebné ich vyhľadať, keď použijete príkaz „Načítať rodinu“.

Použite túto cestu, aby ste zistili, čo máte k dispozícii – Pozrite si priečinok „Entourage“ (Kontext).

Po odovzdaní podrobných položiek do projektu použite príkaz „Detail Component“ na umiestnenie rodiny.

Niektoré z týchto rodín sú parametrické, čo znamená, že sú k dispozícii v troch typoch: Obrys, Obrys a Šrafa a len Šípka (Hatch).

Samozrejme, môžete vždy vytvoriť svoje vlastné. Spustite novú rodinu pomocou šablóny „Metric Detail Item“.

Vytvorte rodinu „Detail Component“ pomocou nástrojov „Line“ a „Filled Region“ alebo alternatívne importujte existujúci výkres AutoCADu.

Prečo neprejsť na vyššiu úroveň a vytvoriť parametrickú skupinu, ktorá kombinuje rôzne rodiny a kontrolu viditeľnosti s parametrom:

Vyberte strom, priraďte ho k rodinným parametrom, v tomto prípade označte „Jednoduchá viditeľnosť palmového stromu“ a definujte ho ako „instancovaný“ na základe parametra „Áno / Nie“ zobrazený v skupine „Viditeľnosť“ „.

Opakujte proces pre druhú variantu, zvoľte druhú rodinu, priraďte rodinný parameter, v tomto prípade nazývaný „Triple Palm Tree visibility“ a definujte ju ako „instanced“ na základe parametra „Yes / Nie „v skupine“ Viditeľnosť „.

Môžeme ďalej zlepšiť rodinu automatizáciou vizualizácie striedaním viditeľnosti. Príkaz „= nie (trojitá palmová stromová viditeľnosť)“ je spôsob, ako striedať viditeľnosť zobrazením jednej rodiny a skrytím druhej a naopak.

Zdroj: https://www.graitec.it/blog/entry/i-simboli-2d-nascosti-di-revit