Buďte nároční, vyberte si silného a profesionálneho partnera.

Sme tu pre Vás +421 910 908 066

AutoCAD

Od verzie AutoCADu 2019 prišlo k zmene v produktovej politike. Od teraz, keď si kúpite AutoCAD, získate všetky profesijné AutoCADy. Pre viac info kliknite.

.

Novinky AutoCAD 2020 TU

Zmodernizujte svoju prácu vďaka možnostiam, ktoré máte k dispozícií k AutoCADu.

  • Zdielajte svoju prácu pomocou technológie TrustedDWG™.
  • Pracujte v prepojených stolných počítačoch, v cloudu či pomocou mobilných riešení.
  • V rámci predplatného získavate mobilnú aplikáciu AutoCAD 360 Pro.

Cieľová skupina užívateľov:

  • Konštruktér strojného vybavenia
  • Návrhár, inžinier, kreslič
  • Projektant komerčných, obytných objektov
  • Poskytovateľ inžinierskych služieb.
  • Vlastník budov, vedúci oddelení správy budov (facility manažer)
  • Krajinár, urbanista, dodávateľ zemných prác

AutoCAD 2019

Úprava vzhľadu ikon
Nejedná sa o žiadnu drastickú zmenu, ale len o úpravu vzhľadu ikon do plochejšie podoby pre vyššiu pohodu pri čítaní a predovšetkým čitateľnosti na monitoroch s vysokým rozlíšením. Táto úprava umožňuje dynamické menenia veľkosti ikon na základné nastavenia rozlíšenia monitora a hustoty pixelov.

Porovnávaných DWG súborov
Veľmi užitočný nástrojo pre rýchle porovnanie dvoch DWG súborov a ich zmien. Pomocou TEJTO nové funkcie načítate dva totožné súbory DWG a následne porovnáte medzi sebou.

Každému je priradená farba zobrazenie. Ak sa súbory od seba líšia, tak dôjde k zvýrazneniu týchto oblastí.

Zelená farba v tomto prípade zobrazuje pôvodnú verziu a červená farba zobrazuje novú verziu. Jednotlivé poradie je možné editovať.

Uloženie súboru z PC pre mobilné aplikácie či webovú verziu AutoCADu
Novo sa objavili rôzne možnosti uloženia súboru a to z dôvodu optimalizácie práce na mobilných zariadeniach. Predtým ste museli súbor manuálne nahrávať na A360 drive, ale teraz už tento krok môžete preskočiť. Na svojom PC, pomocou ikonky uložiť súbor optimalizovaný pre mobilné zariadenia, uložíte súbor jedným klikom. Táto možnosť sa nachádza vedľa klasickej ikony pre uloženie. Svoj rozpracovaný súbor uložíte a hneď na ňom môžete pokračovať vo svojom iPade, či mobile a potom ho zase uložíte a otvoríte na svojom PC po návrate z terénu.

Vďaka webovým aplikáciám Môžete prezerať, vytvárať alebo editovať svoje výkresy z ktoréhokoľvek zariadenia, stačí ich zadať na web.autocad.com a prihlásil sa vaším loginom na Autodesk account.

Zdieľané pohľady
S touto funkciou Môžete ľahko zdieľať svoje výkresy s klientmi bez nutnosti zdieľania samotného súboru a to priamo z prostredia AutoCAD a bez akejkoľvek inštalácie prehliadača na strane klienta. Namiesto klasicky exportovaného výkresu do PDF a následného zasielania e-mailom je možné výkres exportovať a uložiť do cloudu a zaslať klientovi iba odkaz na náhľad. Tento náhľad sa zobrazí v internetovom prehliadači nezávisle na platforme zariadenia a dokonca ho môže tu aj komentovať. Takto zdieľané súbory sú automaticky mazané po 30-tich dňoch. Samozrejmosťou je možnosť ich platnosť predĺžiť, či zmazať skôr, ako po uplynutí periódy 30 dní.

Pohľady a rozvrhnutie
V novej verzii AutoCAD 2019 je práca s pohľadmi a rozvrhnutie ešte jednoduchšia. Teraz môžete vytvárať nové pohľady a pomenovávať ich priamo z hlavnej ponuky pohľadov. Nový nástroj ponúka zjednodušenú verziu správy pohľadov. Zároveň je novinkou možnosť vkladať do rozvrhnutia jednotlivé uložené pohľady priamo. Prehľad týchto pohľadov je v galérii pohľadov, ktorá obsahuje miniatúry uložených pohľadov, ktoré zjednodušujú orientáciu a prácu s takýmito pohľadmi.

Prepísanie vlastností vrstvy
Správca vrstiev novo obsahuje statusovú ikonu, ktorá indikuje, či sa jedná o vrstvu Xref. Pri podržaní kurzora nad touto ikonou sa zobrazí kontextová pomoc s informáciami o tejto vrstve. Súčasťou je aj nová možnosť automatického obnovenia Xref do pôvodnej podoby. Dôjde ku zmazaniu prepísaných hodnôt na predvolené.

Vylepšenia výkonu
Súčasťou nového AutoCAD 2019 je veľa vylepšení týkajúcich sa optimalizácie výkonu a rýchlosti. Grafika rastrových obrázkov sa teraz zobrazuje 2x rýchlejšie. Nové aktualizované nastavenie grafického zobrazenia umožňuje nastavenie 2D zobrazenia s minimálnym úsilím. Rozbaľovacie menu obsahuje tri prednastavené profily, ktoré sú optimalizované pre grafické karty podporujúce Direct X11.

Podpora monitorov s vysokým rozlíšením 4K
Viac ako 200 dialógových okien bolo upravených, tak aby sa korektne zobrazovali na monitoroch s vysokým rozlíšením. Jedným z vylepšení je napríklad optimalizácia správcu vrstiev a LISP editor.