Buďte nároční, vyberte si silného a profesionálneho partnera.

Sme tu pre Vás +421 910 908 066

Konštrukcia

ŠTOR CAD Benefity

ŠTOR CAD Benefity sú vyrobené podľa SR zvyklostí a projekčných, konštrukčných štandardov k uľahčeniu dennej práce. Vyrábame ich pre Vás, preto Vaše podnety a požiadavky k výrobe.

kliknite pre info >>> ŠTOR CAD Utilities

Štor Utilities je rozšírením Autodesk Inventor, ktoré pomáha zjednodušiť prácu s iVlastnostiam súčastí, zostáv a výkresov. Zrýchľuje kótovanie výkresovej dokumentácie a umožňuje nastavenia, aké v programe Autodesk Inventor nenájdete.

Ikonku ŠTOR Utilities nájdete na záložke Doplnky. Pomocou pravého tlačítka si ju môžete pridať na panel rýchleho prístupu.

u0

Úprava iVlastností

V karte „iVlastnosti“ môžeme hromadne meniť hodnoty iVlastností pre jeden alebo viacero dielov naraz. Výberom iba používaných iVlastnosti si zjednodušíte ich vypĺňanie. Na jednom mieste pridáte všetky potrebné informácie k súčiastke. V strome, rovnakom ako v programe Inventor, si môžeme označiť alebo odznačiť viacero dielov alebo naraz všetky položky.

u

K dispozícií je možnosť filtrovania podľa dostupných vlastností. Filtrom rýchlo vyberiete všetky diely podľa požadovaných kritérií napr. vybrať všetky diely ktoré majú v popise text „RGP“.

u2

Pri menení hodnôt a zadávaní textu sú dobrou pomôckou tlačidlá pre vloženie troch často používaných symbolov (° ± Ø), ale aj tlačidlo na mapu znakov.

u3

Nastavenia

Nastavenia sú rozdelené do troch záložiek. Na záložkách „Šablóna iVlastností model“ a „Šablóna iVlastností výkres“ si môžete zvoliť zobrazované iVlastnosti pre dané prostredie. V karte „Nastavenia“ je možné prednastaviť východziu toleranciu, ktorú použijeme pri kótovaní vo výkresoch. Nastavením požadovaných jednotiek (napr. mm) si môžete zabezpečiť že vždy budete mať hodnoty modelu zobrazené v prednastavených jednotkách aj keď bol modelovaný v iných jednotkách napr. palcoch.

Často používanou možnosť Inventoru je export parametrov modelu do užívateľských iVlastnosti modelu. Má jednu nevýhodu že je potrebné vždy nastavovať formát exportovanej hodnoty. STOR utilities umožňuje prednastaviť formát zobrazenia týchto hodnôt a to zobrazenie jednotiek, odstránenie zobrazenia počiatočných a koncových núl v exportovaných hodnotách parametrov.

u4

u5

Zobrazenie názvu v strome „Supernames“

Na sprehľadnenie pomenovanie dielov v strome je možné na karte „Supernames“ vybrať vlastnosť ktorá sa má zobrazovať. Názov sa môže skladať aj z viacerých iVlastností. Napríklad pre zmenu zobrazenia názvu zostavy, môžeme zameniť skladová číslo – popis alebo číslo súčasti_skladové číslo….

u6

Výkresové prostredie

Ďalšia výrazná pomoc obsiahnutá v utilite, ktorá je určená pre výkresové prostredie je pridávanie štyroch najčastejších symbolov resp. tolerancií. Funkciu „Kóty“ nájdeme v kontextovej ponuke po kliknutí pravým tlačidlom myši na ľubovoľnú kótu vo výkrese. Vyberieme zo štyroch možností pridania znaku (textu) do kóty. Následne vyberáme jednotlivé kóty v ktorých chceme túto hromadnú zmenu spraviť. Hodnota tolerancie pre možnosť „Pridaj ± tol“ sa prednastavuje v karte „Nastavenia“

u7

 

Export do pdf

u8

Na zjednodušenie exportu hotovej dokumentácie prináša STOR Utilities možnosť vytvoriť pdf súbor z výkresu na jedno kliknutie pri ktorom vytvorí podadresár s názvom pdf do ktorého umiestni súbor s rovnakým názvom ako má výkres. Pdf obsahuje všetky výkresové listy výkresu a čiary sú tlačené v čiernej farbe.

Aktivácia ŠTOR CAD Utilities

Prvým krokom  je registrácia produktu ŠTOR UTILITIES. V hornej lište sa nachádza jediná položka „ŠTOR“, po rozbalení vyberiete „Aktivovať“. Do riadku „Sériové číslo“ napíšete sériové číslo produktu Autodesk Inventor. Zadajte svoj e-mail, na ktorom bude založená vaša licencia. S pravej časti dialógového okna „Požadovaný kód“ skopírujte všetky informácie, a zašlite na e-mail: podpora@stor.sk . Na Vami zadaný registračný e-mail, Vám zašleme aktivačný kód, ktorý zadáte do okna „aktivačný kód“. Výsledkom je plne funkčná licencia ŠTOR Utilities.

u9

ŠTOR CAD Utilities zjednoduší vašu prácu s vypĺňaním ivlastností, v kótovaní výkresu aj v orientácii v strome zostavy.

Uložiť

Uložiť

kliknite pre info >>> ŠTOR CAD TOOLS pre Inventor

sekciu pripravujeme …

kliknite pre info >>> ŠTOR CAD TOOLS pre AutoCAD

Vytvorili sme pre Vás sadu 71 nástrojov, ktoré samotný AutoCAD LT neobsahuje. sú vyrobené podľa SR zvyklostí a projekčných štandardov k uľahčeniu
Pozrite si videofilm: (22:14 min.)
stav1

Uložiť

ŠTOR CAD Toolsy sú k dispozícií pre produkty do verzie 2016.

kliknite pre info >>> Versioner Desktop & Mobile (všetky AutoCAD aplikácie)

Zabezpečuje kontrolu CAD projektov. Aplikácia (Versioner Desktop) vytvorí pre verziu projektu unikátny QR kód, ktorý umožňuje všetkým zainteresovaným stranám overiť, či sa jedná o poslednú aktuálnu verziu projektu. Pomocou mobilnej verzie tejto aplikácie (Mobile) je možné si kdekoľvek overiť či neprebehla v projekte nejaká zmena. Použiteľná je táto aplikácia pre všetky AutoCADy vo verziách 2012, 2013, 2014.

Užitočné aplikácie (nadstavby)

Nadstavbové aplikácie obohacujúci funkcionalitu Autodesk riešenia – úzko špecializovaný na konkrétnu oblasť projekcie..

kliknite pre info >>> ROHR2

ROHR2 je program pre statickú a dynamickú analýzu komplexných a nosných konštrukcií. Pevnostné výpočty potrubných komponentov môžu byť vykonané rôznymi špecifikáciami ako napríklad: ASME, EN, ISO14692, KTA, CODET alebo RCCM. ROHR2 obsahuje rozsiahlu databázu prvkov, ktorú je možné podľa vlastnej potreby dopĺňať. Výhodou ROHR2 je, že dokáže obojstranne komunikovať  a vymieňať dáta s aplikáciou Autodesk PLANT 3D .

Nosný pracovný nástroj (Autodesk)

Autodesk prináša silné a inovatívne riešenia do CAD sveta. Produkty Autodesk sú celosvetovo najpoužívanejšie a už vyše 30 rokov sú „základným“ pracovným nástrojom pre CAD dnes už i BIM tvorbu. My Vám k nim pribalíme pridanú hodnotu vo forme nášho Know-How.

kliknite pre info >>> AutoCAD LT® – základná, najlacnejšia aplikácia z portfólia Autodesk, ktorá smer už vyše 30 rokov.

AutoCAD LT® predstavuje profesionálnu voľbu pre 2D kreslenie. Zdieľajte presné detaily svojich návrhov vďaka spoľahlivej technológii TrustedDWG™.  Zrýchlite tvorbu detailov s nástrojmi pre maximálne zvýšenie produktivity. Prepojte svoje pracovné postupy naprieč integrovanými riešeniami pre stolný počítač, cloud i mobilný Autodesk® AutoCAD®.

Obmedzenia proti plnému AutoCADu spočívajú predovšetkým v podpore 3D, programovaní a doplnkových funkciách. Zamerané na produktivitu – Vylepšené 2D funkcie obmedzujú opakujúce sa úkony na minimum a pomáhajú zvýšiť efektivitu a rýchlosť.

Pracuje pod OS Windows alebo OS Mac.  Nová verzia AutoCAD LT 2017 pre Win7/8/8.1/10 (32-bit alebo 64-bit) vychádza z plného AutoCADu 2017 a prináša modernizovanú grafiku, import PDF, asociatívne stredové značky a osi, vylepšené editačné funkcie či dialógy a vo forme prenájmu zahŕňa aplikáciu AutoCAD 360 Pro.

AutoCAD LT je dnes dostupný len formou prenájmu buď ako samostatné riešenie alebo ako balíček (bundle):

 • AutoCAD Inventor LT Suite obsahuje programy AutoCAD LT a Inventor LT
 • AutoCAD Revit LT Suite obsahuje programy AutoCAD LT a Revit LTPopis funkcií (priamo výrobcom) nájdete tu.
  Systémové požiadavky nájdete tu.

AutoCAD LT – produktový leták, SK verze

kliknite pre info >>> AutoCAD ®

AutoCAD® je základným produktom z portfólia Autodesk. AutoCAD® umožňuje vytvárať a zjednodušiť dokumentáciu k Vašim projektom moderným  efektívnym spôsobom. Zrýchlite tvorbu detailov. Individuálne požiadavky sú vítané.  Nakonfigurujte si vlastné nastavenia AutoCADu, zostavujte si vlastné pracovné postupy a zaveďte si štandardy práce vo

Zmodernizujte svoju prácu vďaka možnostiam, ktoré máte k dispozícií k AutoCADu.

 • Zdielajte svoju prácu pomocou technológie TrustedDWG™.
 • Pracujte v prepojených stolných počítačoch, v cloudu či pomocou mobilných riešení.
 • V rámci predplatného získavate mobilnú aplikáciu AutoCAD 360 Pro.

Cieľová skupina užívateľov:

 • Konštruktér strojného vybavenia
 • Návrhár, inžinier, kreslič
 • Projektant komerčných, obytných objektov
 • Poskytovateľ inžinierskych služieb.
 • Vlastník budov, vedúci oddelení správy budov (facility manažer)
 • Krajinár, urbanista, dodávateľ zemných prác

Novinky: AutoCAD® 2017
Inovácia, prepojenie a zjednodušenie – to sú hlavné oblasti, ktorým sú venované vylepšenia a stratégia novej verzie AutoCAD® 2017.

 • .dwg formát sa nemení – kompatibilita až pre verzie 2013 – 2017
 • podporuje Windows 10, 8.x a 7
 • automatická tvorba osí
  Pozrite si krátky videofilm: autocadosy
 • import .pdf súborov –vektory, texty, rastre, typy čiar… s prevodom na entity AutoCADu
  Pozrite si krátky videofilm: autocad2017
 • Inštalácia verzie 2017 je ešte zjednodušená
  Pozrite si krátky videofilm: autpcad imstalacia
 • Autodesk Desktop App – nová verzia výborného Autodesk Aplication Manager. Dialógové okno je teraz prehľadnejšie (členenie podľa nainštalovaných produktov), popis aktualizácií je podrobnejší (vrátane veľkosti aktualizácie):
 • Migrácia užívateľských nastavení z predchádzajúcich

Uložiť

kliknite pre info >>> AutoCAD® Mechanical = tvorba strojárskych návrhov.

AutoCAD_Mechanical_2017_lockup_OL_1line_yearPre technické kreslenie ponúka knihovnu normalizovaných súčastí a nástroje, ktoré pomáhajú navrhovanie. Samozrejme obsahuje kompletné funkcie klasického AutoCADu.

Vyberáme zo zaujímavých funkcií:

 • Autodesk Synergy – Vytvárajte asociatívne rezy a detaily z 3D modelov.
 • Analyzujte svoje návrhy – využívajte generátory a kalkulátory
 • Vytvárajte automatizované kusovníky a rozpisky – asociatívne pozície a rozpisky
 •  Automatický výpočet hmotnosti zostavy v rozpiske

Pozrite si krátky videofilm:

Vyberte si zo širokej palety až 700 000 prvkov a normalizovaných súčiastok. msd1
Podporované navrhovanie a dokumentácia podľa  medzinárodných noriem kreslenia. msd2

Ďalšie zaujímavé krátke videofilmy z dielne Autodesk si môžete pozrieť tu.

Uložiť

kliknite pre info >>> AutoCAD Inventor LT®

AutoCAD LT je dostupný aj v špecializovaných verziách. AutoCAD Inventor LT je obohatená verzia obľúbeného základného „LT-čka“  o funkcie pre konštrukčné zameranie. Inventor LT™ začleňuje 3D Mechanical CAD do 2D pracovných postupov. Vaše konštrukčné procesy môžete rozšíriť pomocou výkonných funkcií pre parametrické modelovanie, prevod dát medzi CAD aplikáciami a výkresových pohľadov (DWG™).

Pozrite si krátky videofilm:

Predstavenie AutoCAD Inventor LT.
autocad I LT
Import/export 3D CAD dát. Interoperabilita je v prostredí multi-CAD dôležitá.autocad I LT2

Ďalšie zaujímavé krátke videofilmy z dielne Autodesk si môžete pozrieť tu.

Pět hlavních důvodů, proč přejít z aplikace AutoCAD LT na AutoCAD Inventor LT Suite

Uložiť

Uložiť

kliknite pre info >>> Autodesk Inventor / Autodesk Inventor Professional®

Autodesk Inventor / Autodesk Inventor Profesional je špičkový softvér pre 3D strojárenské navrhovanie, vizualizácie a simulácie. Znižuje na minimum potrebu výroby fyzických prototypov a zamedzuje nákladným zmenám, ktoré sú často odhalené až po odoslaní návrhu do výroby. Autodesk® Inventor® obsahuje komplexné nástroje pre generovanie presnej konštrukčnej dokumentácie priamo z 3D modelu.

autodesk-inventor
Autodesk Product Design Suite – produktový leták

play

Pozrite si krátky video film
Zaujíma Vás konkrétny postup práce v Autodesk Inventor / Autodesk Inventor Profesional?  Prinášame Vám sériu krátkych video filmov, vyberte si:

Návrh  a modelovanie produktov:

play

Parametrické modelovanie (vylepšené)

play

Modelovanie zostavy

play

Vytvorenie výkresu

play

Generátor tvaru

play

Návrh plechových súčastí

play

Návrh plastových súčastí

Automatizácie návrhu:

play

Automatizovaná konfigurácia produktu

play

Elektromechanický návrh

play

Automatizovaný návrh trubiek a potrubia

Interoperabilita a spolupráca na CAD projektoch:

play

Interoperabilita s BIM (vylepšené)

play

Správa dát

play

Práce s nenatívnymi dátami (vylepšená)

Simulácia a vizualizácia:

play

Dynamická simulácia

play

Pevnostná analýza

play

Rozložené zobrazovanie a animácie

 

Uložiť

kliknite pre info >>> Autodesk Product Design Suite

Predaj týchto produktov bol ukončený k 31.7.2016. Ucelené riešenie nájdete v balíkoch TU

Ucelená sada Autodesk Product Design Suite prináša komplexné riešenie digitálneho prototypovania, ktoré  poskytuje návrhové, vizualizačné a simulačné nástroje pre kompletný proces navrhovania výrobkov. Tvorba digitálnych prototypov uľahčuje návrh, vizualizáciu simuláciu výrobkov pred začatím výroby.

 • Rozvíjajte inováciu pomocou integrovaných, odborovo špecializovaných nástrojov pre tvorbu digitálnych prototypov, ktoré sú postavené na platforme 3D CAD softvéru Autodesk® Inventor®.
 • Zvýšte kvalitu výrobkov pomocou komplexných pracovných postupov cloudových services.
 • Získajte lepšiu kontrolu nad technickými dátami projektu pomocou integrovaných funkcií správy dát.
 • Komunikujte Vaše konštrukčné nápady pomocou technických dát, ktoré vám pomôžu s predajom vašich výrobkov.

Autodesk Product Design Suite –  produktový leták