Buďte nároční, vyberte si silného a profesionálneho partnera.

Sme tu pre Vás +421 910 908 066

GRAITEC Advance 2019 Suite!

GRAITEC ADVANCE 2019 Suite je tu …

O chvíľku budete mať kompletné info

Najlepší softvér pre Vaše stavby a priemysel.

GRAITEC, medzinárodné vývojár BIM softvérových riešení pre návrh, projektovanie a výrobu železobetónových, oceľových a drevených konštrukcií a Platinum partner spoločnosti Autodesk v Severnej Amerike a naprieč Európou, vám s potešením oznamuje uvedenie novej kolekcie GRAITEC Advance Suite 2018 na trh a s ňou to najlepšie zo softvérových riešení pre modelovanie a dizajn v oblasti výroby a AEC.

GRAITEC ponúka svojim zákazníkom prvotriedne inovatívne softvérové riešenia a nedávne uvedenie našej novej a vylepšenej produktovej rady 2017 nie je výnimkou – dôkaz toho, že sme stále lídrami na poli softvéru pre oblasť AEC.

Joseph Pais, výrobný riaditeľ spoločnosti GRAITEC dodáva: „Vynikajúca spätná väzba a zvýšená produktivita užívateľov Revit PowerPack po celom svete nám dodáva dôveru v náš produkt. Veríme, že posledné vylepšenia a nové funkcie, ktoré GRAITEC Advance 2018 prináša splnené predstavy našich zákazníkov a pomôže im dosiahnuť najlepšie výsledky vďaka výkonnej sade nástrojov na zlepšenie produktivity. „

GRAITEC Advance 2018 už od tejto verzie ťaží zo spolupráce spoločností GRAITEC a IDEA StatiCa, a prináša úplne nové BIM prepojenie produktov Advance Design, Advance Steel a IDEA STATIC.

Tlačová správa o uvedení Advance 2018 je tu, nižšie nájdete prehľad produktov a popis noviniek novej rady.

.

.

Advance Design 2018: BIM softvér pre MKP analýzu

Advance Dizajn bol špeciálne navrhnutý pre profesionálov, ktorí vyžadujú nadštandardné riešenie pre statickú analýzu a posúdenie železobetónových, oceľových a drevených konštrukcií v súlade s aktuálnymi verziami Eurokódov (EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 a EC8) a severoamerických (ACI / AISC) a kanadských (A23.3, S16) návrhových noriem. Advance Design je súčasťou kolekcie GRAITEC Advance. Zaisťuje spolu s Autodesk Advance Steel, Revit a IDEA StatiCa špecializovaný BIM pracovný proces s podporou exportu, importu a synchronizovaných mechanizmov.

Verzia 2018 Advance Design ponúka množstvo nových funkcií s veľa výhodami pre konečného užívateľa:

Advance Design 2018 sa čím ďalej tým viac sústredí na medzinárodný MKP trh a zahŕňa tak nový 3D generátor klimatického zaťaženia podľa amerických kódov ASCE 7-10, aktualizácia kanadských kódov podľa najnovších noriem NBC2015 a implementáciu slovenského národného dodatku k Eurokódům. Nový koncept „Návrhové skupiny“, prepojený s BIM Designers a Revit, ponúka ešte múdrejšie a produktívnejšie BIM riešenie pre pracovné procesy.

Nové BIM prepojenie s programom IDEA StatiCa, ktorý posudzuje styčníky, prierezy, nosníky a ďalšie detaily podľa noriem:

 • Pre výrobcov ocele – návrh všetkých typov zváraných alebo skrutkových spojov, pätiek a kotvenia za pár minút.
 • Pre betonára – jednoduchý, komplexný a ekonomický návrh mostov stredných a malých rozpätí, prefabrikovaných betónových konštrukcií a monolitických stavieb.
 • Jasné výstupy podľa normy
 • Výsledky overené verifikačními štúdiami

Významné vylepšenia pre oceľové konštrukcie:

 •  Oceľové plášte
 • Lokálne imperfekcie zakrivenia (k už existujúcim globálnym imperfekciám) a analýza druhého rádu
 • Zúžené oceľové prvky
 • Nové spoje pomocou uholníkov a styčníkových plechov

Advance Design 2018 je neoceniteľným pomocníkom pre všetky Vaše projekty.

sipka14x14 Kompletný prehľad noviniek vo formátu PDF
sipka14x14 Stiahnutie bezplatnej skúšobnej verzie Advance 2018

.

Advance Workshop 2018: Informačný systém pre riadenie výroby oceľových konštrukcií

Advance Workshop je navrhnutý tak, aby vám poskytol úplnú kontrolu nad každou fázou výroby. Postará sa o celý proces presúvania modelov oceľových konštrukcií z BIM modelov priamo do výroby a vám tým zaručí maximálnu úspešnosť a ziskovosť vášho výrobného podniku. Verzia 2018 má vylepšené drivery pre novú generáciu FICEP strojov s novým formátom PNI. Advance Workshop je zas o krok bližšie k integrácii s Teklov a novo ponúka možnosť importu súborov IFC, IFCXML a XML.

Advance Workshop 2018 ďalej prispeje k optimalizácii vášho výrobného procesu vďaka novým funkciám správy všetkých dokumentov týkajúcich sa určitej objednávke, novému systému usporiadania nákupu, nové „feedback konzoly“ a nástrojmi, s ktorými zvýšite produktivitu práce s pomocou konzoly so spätnou väzbou a tiež vďaka automatickej kalkuláciu čistej váhy plechov a množstvu ďalších nových funkcií, ktoré vám uľahčia výrobný proces.

Advance PowerPack pre Revit 2018: Rozširujúci nástroje pre Revit

Produkt GRAITEC Advance PowerPack pre Revit 2018 je obľúbený medzi užívateľmi mnohých odvetví, a preto bolo nutné, aby sa nástroje novej verzie dali aplikovať na množstvo rozdielnych projektov. To zahŕňa, okrem statických a architektonických funkcií, nový rad nástrojov špeciálne pre TZB modely.

Zmenená organizácia pásu kariet odráža pridané funkcie a vylepšené užívateľské rozhranie. Nové nástroje sú stále zasadené medzi tie pôvodné, takže užívateľom nehrozí problémy s orientáciou, a navyše majú stále možnosť si pás kariet upraviť podľa svojho.

Jedna z hlavných zmien tejto verzie je premiestnenie panela výstuže z pásu kariet Powerpack pre Revit do aplikácie Reinforced Concrete BIM Designers. Dôvodom tejto zmeny je dopyt po kompaktnejšom riešení pre vystužovanie, ktoré zahŕňa výpočet, tvorbu výstuže, výkresy, výkazy a tvorbu detailov v jednom balíku.

sipka14x14 Kompletný prehľad novinek vo formáte PDF
sipka14x14 Stiahnutie bezplatnej skúšobnej verzie Advance 2018

.

.

Advance PowerPack pre Advance Steel 2018: Rozširujúci nástroje pre Autodesk Advance Steel

GRAITEC Advance PowerPack pre Advance Steel ponúka široký rad jedinečných spojov, nástrojov a utilít pre užívateľov programu Advance Steel. PowerPack teraz zahŕňa modul „Návrhár oceľových konštrukcií,“ vďaka ktorému môžu užívatelia Advance Steel generovať parametrické 3D rámy len pár kliknutiami! A to vrátane nosníkov s premenlivým prierezom a vytváranie medziposchodí.

Niektoré z nových spojov si tiež poradia so zakrivenými plechy, či už sú zvarené alebo zoskrutkované, s hlavnými nosníkmi, jednoduchými a dvojitými väznicami s Omega a U profilmi, spojmi rúrok … Nový PowerPack pre Advance Steel 2018 tiež disponuje novým nástrojom „Joint Multi Edit „pre výber podobných spojov a ich simultánnu modifikáciu.

sipka14x14 Kompletný prehľad noviniek vo formáte PDF
sipka14x14 Stiahnutie bezplatnej skúšobnej verzie Advance 2018

Advance BIM Designers kolekcie 2018: Kolekcia nástrojov pre automatizáciu detailného BIM modelovanie

Kolekcia GRAITEC Advance BIM Designers pokrýva široký rozsah disciplín v oblasti konštrukcií, predstavuje automatizáciu v BIM modelovanie a vytváranie dokumentácie a môže fungovať na rôznych platformách.

Verzia 2018 Advance BIM Designers je skutočným míľnikom: prináša nové vlastnosti, nové možnosti výstuže, inovatívne balíčky a zefektívnenie procesu práce s BIM. V tejto verzii kolekcia obsahuje dve rady: Concrete Series (betónovej konštrukcie) a SteelSeries (oceľové konštrukcie).

Concrete Series sú rozdelené na dva profesionálne balíčky:

dot 15 Advance BIM Designers – Concrete Series – Rebar Detailing
dot 15 Advance BIM Designers – Concrete Series – Rebar Design & Detailing

Steel Series balíčky sú rozdelené na:

dot 15 Advance BIM Designers – Steel Series – Stairs & Railings
dot 15 Advance BIM Designers – Steel Series – Connection

.

Advance BIM Designers – Concrete Series: výpočet výstuže poháňaný dizajnom

BIM Designers pre železobetónové konštrukcie sa postará o integrovaný a automatizovaný proces práce v BIM a zefektívni ako prietok BIM dát, tak prepojenie na viacerých platformách. Kolekcia BIM Designers prináša radikálne zmeny, vrátane vysoko automatizovaného prístupu k tradičným pracovným procesom. Aplikácia Reinforced Concrete BIM Designers for Columns, Beams and footings – pre železobetónové stĺpy, nosníky a základové konštrukcie, funguje buď samostatne, alebo ako nadstavba nad Revit či Advance Design.

Jedna z dôležitých nových funkcií Reinforced Concrete BIM Designers je „koncept návrhových skupín“ (Design Group Concept).

Medzi výhody Design Group Concept patria:

 • Jednoduchá správa stĺpov / základových konštrukcií a podrobnosti o ich vystužovaní v jednotlivých skupinách, čo šetrí čas aktualizácie modelu
 • Vytvárajte identické 3D armokoše pre všetky prvky v skupine (teda v jednom výkresovom liste, ale s rozvrhom výstuže, ktorý berie do úvahy všetky prvky danej skupiny)
 • Stanovte rovnakú geometriu alebo materiál pre všetky prvky skupiny, alebo vymedzte parametre pre vybrané prvky

S novou verziou prichádza veľa vylepšení ako napríklad prispôsobiteľné anotácie a detaily ohybu, synchronizácia viac prvkov, vylepšenia rýchlosti kalkulácií vďaka multiprocesovému prístupu, metóda nelineárne diferenciálnej rovnice, vonkajšia záťaž po celej výške stĺpu, pružná podpora stĺpu, niekoľkovrstvý pôdny profil, vylepšené GRAITEC rodiny .. ..

Reinforced Concrete BIM Designers môžete užiť v akomkoľvek štádiu projektu a pracovať tak na viacerých procesoch naraz až do fázy plne prepojeného BIM.

sipka14x14 Kompletný prehľad noviniek vo formáte PDF
sipka14x14 Stiahnutie bezplatnej skúšobnej verzie Advance 2018

.

Advance BIM Designers – SteelSeries: vytváranie oceľových konštrukcií

Stair & Railing Designer 2018

Stair & Railing Designer 2018 je plne kompatibilný s Autodesk Advance Steel 2018 a prichádza s vylepšeniami ako napríklad jedno alebo trojramenné schodisko, výplne zábradlí, spojovacie fitingy. Jednou z najzaujímavejších nových funkcií Railing Designeri sú práve výplne zábradlia, estetické, funkčné, bezpečné a veľmi jednoduché na použitie. Môžu byť použité na navádzanie, ako podpera a tiež ako ochranná bariéra na zabránenie pádu. Pomocou funkcie „Výplň“ vytvoríte dosky medzi stĺpiky zábradlia v makre. V ponuke sú latky, mriežky alebo tabuľky.

Konštrukčné fitingy predstavujú alternatívu ku klasickým zváraným zábradliam s množstvom výhod.

sipka14x14 Kompletný prehľad noviniek vo formáte PDF
sipka14x14 Stiahnutie bezplatnej skúšebnej verzie Advance 2018

.

Steel Connection Designer 2018

Steel Connection Designer 2018 je interaktívna aplikácia pre navrhovanie a výpočet spojov oceľových konštrukcií vrátane základnej dosky, ohybovo tuhej čelnej dosky a hrebeňový styčník s nábehom podľa Eurokódu EC3. Steel Connection Designer je kompatibilný s Advance Design 2018 a má podporu pre medzinárodné štandardy. Verzia 2018 Steel Connection Designeri prináša dva nové typy spojov: styčníkový a uholník.

Uholník sa používa pri spájaní podlahového a iného nosníka alebo stĺpa a nosníka. Pripojený nosník môže byť k hlavnému nosníku pripojený šikmo a uholníky sú potom priskrutkované alebo privarené k hlavnému nosníku. Rovnakým spôsobom sa dá pripojiť aj tretí nosník.

Styčníkový spoj k sebe pripája stužidlá pomocou styčníkových plechov. Pripojiť môžeme jedno až tri podpery.

sipka14x14 Kompletný prehľad noviniek vo formáte PDF
sipka14x14 Stiahnutie bezplatnej skúšebnej verzie Advance 2018

.

BIM Connect 2018: Inteligentné obojsmerné zdieľanie BIM modelov

Tento výkonný, zadarmo dostupný plugin pre Autodesk Revit od spoločnosti GRAITEC ponúka chytré obojsmerné zdieľanie modelov Informačného modelu budovy (BIM), vrátane prenosu výsledkov FEM analýzy, medzi GRAITEC riešeniami pre inžinierstvo a výrobu (Advance Design, Arche, SuperSTRESS, Advance Workshop, atď) a produkty Autodesk Revit a Autodesk Advance Steel.

BIM Connect 2018 je plne kompatibilný s aplikáciou Revit 2018 a prináša vylepšenia v synchronizácii, výber kruhových prierezov podľa priemeru alebo polomeru a postará sa aby sa materiály nestratili počas vykonávaných zmien. Medzi dôležité vylepšenia patrí efektívnejší spôsob presúvania projektov z Advance Design do Revitu a tiež nové spôsoby naloženia so zloženými stenami, ktoré už sa neexportujú z modelu v Revite, čím dosiahnete plynulého pracovného procesu v BIM.

sipka14x14 BIM Connect 2018 si môžete zadarmo stáhnuť z webu GRAITEC