Buďte nároční, vyberte si silného a profesionálneho partnera.

Sme tu pre Vás +421 910 908 066

NOVINKY

BIM

BIM sa rýchlo stáva štandardom v stavebnom priemysle od návrhu po výstavbu. V EU sa dokonca stáva štandardom zo zákona, keď stavby financované verejným sektorom musia byť projektované v  BIM, pre SR bude táto povinnosť platiť od roku 2021.  Využívanie BIM ponúka novú príležitosť strojárenským firmám, ktoré dodávajú produkty pre stavebníctvo.

V skratke BIM definujeme ako návrh budovy z 3D prvkov, ktoré si nesú so sebou informácie pre správne osadenie a dimenzovanie prvku.V projekčných kanceláriách silnie požiadavka na dodávku technických podkladov v BIM kompatibilných formátoch, ktoré by použili vo svojich vlastných BIM modeloch. Kvalitne pripravené BIM prvky /knižnice/ rôznych zariadení znamenajú pre výrobcu vyššiu šancu, že práve ich výrobky budú aj reálne na stavbe použité, keďže od začiatku sa stávajú položkou vo výkazoch už v ranných štádiách projektovej dokumentácie.

Produkty firmy Autodesk pre strojárstvo, Inventor a Advance Steel a produkty špeciálne pre VZT – CAMduct, umožňujú plynulú synchronizáciu dát so softwarom Revit, ktorý je primárnou platformou pre BIM projektovanie.

V Inventore navrhnuté rôzne technologické zariadenia /radiátory, kotle, čerpadlá, VZT jednotky apod./ alebo rôzne strojárenské a zámočnícke výrobky /výťahy, zámočnícke a klampiarske výrobky, zábradlia, montované schody apod./ je možné priamo uložiť do tzv. Revitových rodín, ktoré sa potom používajú v BIM modeli. V prípade technologických zariadení sa dajú definovať prípojné body aj s výkonnostnými požiadavkami. Do Inventoru je možné aj načítať časti budovy tak, aby bolo možné priamo vytvárať prvky strojárskej výroby v kontexte stavby – napr. plechové obklady, kovové podkonštrukcie, mechanické zariadenia, alebo fasády.

Chiller v Inventore, pripravený na export ako rodina Revitu

Chiller importovaný do Revitu, pripravený do BIM modelu budovy

Podobne funguje synchronizáciu dát medzi Revitom a Advance Steele a tak výrobná dokumentácie oceľovej konštrukcie je neustále synchronizovaná so stavebnou časťou projektu v programe Revit.

Použitie pokročilých technológií v stavebníctve a integrácia softwarov firmy Autodesk umožňuje tesnejšie prepojiť návrhy z oblasti strojárstva a stavebníctva na jednotlivých stavbách. Výsledkom je vyššia produktivita pri návrhu a montáži na stavbe, ale aj pokročilejšie a dokonalejšie návrhy prvkov. Práve Graitec so svojimi skúsenosťami z projektov v Severnej Amerike a Západnej Európe poskytuje strojárskym firmám, ale aj menším zámočníckym dielňam konzultácie a implementačné programy pre dokonalé využitie softwarových možností ale aj nastavenie štandardov výmeny dát medzi projektantmi.

laser scan v Advance Steel pre koordináciu konštrukcie s existujúcimi prvkami
Oceľová konštrukcia v Advance Steele

 

Firma Graitec pôsobí na oboch stranách Atlantiku (Kanada, USA, EU) ako Platinový partner spoločnosti Autodesk a spolu s partnerskými firmami po celom svete patrí k jej najväčším distribútorom. Nie je len distribútorom, ale aj vývojárom vlastných softwarových riešení, ktorých kvalitu ocenil aj Autodesk, keď nedávno začlenil produkty Advance Steel do svojho produktového portfólia. Vďaka akvizícii spoločnosti ŠTOR CAD Computers dnes aj slovenskí zákazníci majú okamžitý prístup k špičkovým softwarovým riešeniam, ktoré Graitec ponúka svojim významným zákazníkom na rozvinutých trhoch.

BIM model stavby

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

AUTODESK INDUSTRY COLLECTIONS

IC

.

V súvislosti s ukončením predaja trvalých licencií k 31.7.2016. Autodesk prináša novinku v ucelených „multioborových“ kolekciách, ktoré nahradia aktuálne sady Design a Creation od 1.8.2016 a zjednoduší sa prehľad riešení a následný výber pre Vás užívateľov. Licencie Industry Collections sú dostupné formou prenájmu tzv. Subscription.
..

DESIGN SUITE A CREATION SUITE = INDUSTRY COLLECTIONS  OD 1.8.2016
.

Kompletné informácie k novým Industry CollectionS sa dočítate tu: Industry Collections 2017 FAQ
..
.

NAJČASTEJŠIE OTÁZKY: (ROZKLIKNITE SI ODPOVEDE)

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Mám zakúpenú TRVALÚ licenciu Design Suite pod aktívnym Maintenance Plan (napríklad Building Design Suite) čo táto zmena znamená pre mňa konkrétne?

NIČ, Vás sa táto zmena netýka. Váš produktový balíček ani podmienky predlženia predplatného (Maintenance Plan) sa nemenia. V túto chvíľu ani nie je ani aktuálne možný prechod na novú kolekciu Industry. Rovnako sa nijak netýka žiadna zmena užívateľov samostatných trvalých produktov.

Som užívateľ PRENAJATEJ licencie (subscription) Design Suite, týka sa zmena mňa?

ÁNO, Vy máte možnosť po 1.8.2016 prejsť podľa Vášho výberu na niektorú z nových kolekcií. Pokiaľ máte prenájom na Premium či Profesional Suite bude pre Vás prechod ZADARMO.  Ak máte verziu Standart Suite – v prípade záujmu prechod na kolekciu Industry je možný a to s doplatkom podľa konkrétneho výberu.

Ak si chcem prenajať produkt Autodesk – mám na výber aké riešenie chcem uprednostniť?

ÁNO. Ak viete, že chcete ku svojej práci samotný jeden produkt, z portfólia Autodesk (nie celú kolekciu) môžete prenájom mať na „sólo“ produkt.  (dostupnosť konkrétneho produktu si u nás overte)

 

GRAITEC ADVANCE

Byť súčasťou GRAITEC Innovation pre ŠTOR CAD – GRAITEC znamená  možnosť, Vám  našim klientom prinášať benefity. Dnes Vám predstavíme sériu prínosných aplikácií z vlastnej  GRAITEC vývojárskej dielne.  GRAITEC Advance portfólio, prinášajúce ucelené sady nástrojov pre projekciu a BIM. Konečne budú dostupné aj pre náš trh.

.

hore advance

.

GRAITEC ADVANCE portfólio 2017.
Viditeľná inovácia do systému práce. Zoznámte sa s ucelenými sadmi nástrojov pre projekciu a BIM.

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Autodesk 2017

2017_
Autodesk 2017

Prinášame Vám dôležitú informáciu týkajúcu sa Vašich Autodesk produktov pod aktívnym Maintenance Plan (predplatné) alebo Subscription (prenájom). S príchodom nového produktového radu Autodesk 2017  sa mení spôsob ich dodávania. Už nemusíte čakať na DVD-čka, USB kľúče. Najnovšie verzie Vášho software sú dostupné okamžite po vydaní, priamo na stiahnutie vo Vašom Autodesk účte.

Ako sa dostanete k verziám 2017? Je to jednoduché stačí sa prihlásiť na stránke https://accounts.autodesk.com/
V prípade, ak predsa potrebujete aj inštalačné médiá, je možné si ich u nás objednať, ich cena je 25,- EUR (bez DPH).

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť