Buďte nároční, vyberte si silného a profesionálneho partnera.

Sme tu pre Vás +421 910 908 066

Rast skupiny Graitec v roku 2017 a expanzia spoločnosti do Nemecka

Streda, 05 Apríl 2017 00:00

GRAITEC, medzinárodný vývojár CAD a BIM softvéru pre architektúru, stavebníctvo a strojárstvo, Platinum Partner firmy Autodesk v USA a naprieč Európou, si Vám dovoľuje oznámiť, že v piatok 31.marca vykonal akvizíciu 100% podielu v spoločnosti B&L CAD Systemhaus GmbH, so sídlom v nemeckom Hannoveri. Tento krok výrazne posilní pôsobenie skupiny GRAITEC, zvlášť v nemecky hovoriacich krajinách, a zosilnie európske Platinum partnerstvo s Autodeskom.

B&L, so sídlom v Hannoveri, bola založená roku 1997 a má 35 zamestnancov a 6 regionálnych pobočiek naprieč Nemeckom: v Hannoveri, Kieli, Hamburgu, Brémach, Siegen a Essene. B&L je Gold partnerom Autodesku. Pohybuje sa tak vo výrobnom sektore, tak na rastúcom trhu AEC – architektúry, stavebníctva a strojárstva. B&L má viac ako dvadsaťročné skúsenosti s predajom a implementáciou CAD a BIM riešení. Je autorizovaným školiacim centrom Autodesku (ATC) a je tiež súčasťou vývojárskeho tímu Autodesku (ADN).

GRAITEC má vlastné zastúpenie na nemeckom trhu od roku 2002 cez svoju dcérsku spoločnosť „GRAITEC Innovation GmbH“ a je tu kľúčovým hráčom so silným zameraním na trh oceľových konštrukcií, kde svojim zákazníkom ponúka predaj, školenia, podporu a vývojárske služby Autodesk Advance Steel softvéru.

GRAITEC zakúpil B&L na posilnenie svojej pozície na trhu BIM a na pokračovanie svojho už tak značného rastu naprieč Autodesk VAR sieťami a trhom nemecky hovoriacich krajín – Nemeckom, Rakúskom a Švajčiarskom.

Zákazníci B&L budú vďaka tomuto kroku obohatení o veľa výhod vyplývajúcich z ponuky produktov GRAITEC. Hlavne GRAITEC PowerPack pre Revit – jedná sa o širokú radu jedinečných nástrojov a funkcií, navrhnutých tak, aby zvýšili produktivitu pri práci v aplikácii Autodesk® Revit®. PowerPack pre Revit je možné zakúpiť jedine u GRAITEC.

GRAITEC získala 100% akcií B&L 31. marca 2017. Cena akcií nebola zverejnená. B&L bude pre začiatok stále fungovať pod značkou B&L, na rovnakých princípoch ako doteraz. V druhej etape sa potom plánuje spojenie dvoch nemeckých pobočiek pod jednotnou značku Graitec.

Stephan Banjac, B&L CEO hovorí: „Veľmi nás teší, že sa môžeme pripojiť k medzinárodnej skupine, ktorá zdieľa vízia B&L o BIMe. Vďaka GRAITECu sa B&L stane súčasťou jedného z 5 najväčších predajcov Autodesku na svete a bude tiež profitovať z prístupu k úplne novým produktom, ktoré neboli skôr pre našich zákazníkov dostupné. Z tohto kroku vyplynú okamžité výhody pre zákazníkov B&L, zvlášť teraz, keď sa dôležitosť Informačného modelu budovy posunula na štátnu úroveň. „

Francis Guillemard, Prezident spoločnosti GRAITEC dodáva: „V tomto roku sa jedná už o druhú akvizíciu, čo je v súlade s firemnou stratégiou, ktorej cieľom je stať sa globálnym lídrom v poskytovaní BIM a prispieť k urýchleniu osvojenia BIM metodiky vo svete. Zakúpenie B&L a jej regionálnych pobočiek a ich priradenie k už existujúcej pobočke GRAITEC v Nemecku výrazne posilní pozíciu spoločnosti GRAITEC v nemecky hovoriacich krajinách. „

O spoločnosti GRAITEC

Spoločnosť GRAITEC, založená roku 1986, je medzinárodný Autodesk Platinum Partner naprieč Európou a Spojenými štátmi, Autodesk Developer Partner a Autodesk AEC Solution Associate dodávajúci vysoko výkonné BIM riešenia a nadstavby, aplikácie na mieru pre kľúčové platformy od Autodesku na poli architektúry, stavebníctva a strojárstva. So svojimi 30 pobočkami v 12 krajinách sveta, GRAITEC ponúka svojim klientom široký rad zavedených softvérových riešení, spojených s rozsiahlym portfóliom produktov od Autodesku a BIM sadami, ktoré sa vysporiadajú aj s tými najnáročnejšími aspektmi projetku, maximalizujú produktivitu, efektivitu a výkon. Spoločnosť GRAITEC zamestnáva 400 ľudí, z ktorých je 200 BIM odborníkmi. Spoločnosť je zameraná na inováciu a ponúka produkty, ktoré používa viac ako 50 000 profesionálov v stavebníctve a strojárstve po celom svete.
Pre viac informácií, prosíme, navštívte www.graitec.cz

O spoločnosti B&L

Spoločnosť B&L CAD Systemhaus GmbH, ktorá je Gold Partnerom Autodesku, bola založená pred 20 rokmi skúsenými profesionálmi z odboru. B&L ponúka rozsiahle riešenia a služby od Autodesku, vrátane: konzultácií, implementácií, školení a technickej podpory. Zakladá si na poctivosti, spoľahlivosti a profesionalite. Od svojho založenia sa B&L svojím inovatívnym prístupom aktívne zameriava na meniace sa potreby našich zákazníkov s flexibilitou a vynaliezavosťou im vlastnej. Vernosť B&L voči zákazníkom a túžba stať sa kreatívne súčasťou ich úspechu stelesňuje obchodné hodnoty a stojí za ich reputáciou lídra v odbore.
Pre viac informácií, prosíme, navštívte www.blcad.de

Pre viac informácií nás kontaktujte:

Dave Talbot

GRAITEC Ltd
riverside House
Brunel Road, Totton
Southampton, SO40 3WX
United Kingdom
Tel: +44 (0) 23 8086 8947
E-mail: dave.talbot@graitec.com

Stephan Banjac

B&L CAD Systemhaus GmbH
Davenstedter Straße 60
30453 Hannover
Germany
Tel: +49 (0511) 41027-0
E-mail: info@blcad.de