Buďte nároční, vyberte si silného a profesionálneho partnera.

Sme tu pre Vás +421 910 908 066

Správa dokumentov pre architektov a projektantov

Správa dokumentov pre architektov a projektantov

Graitec Opentree je BIM kompatibilný systém správy dokumentov pre architektonické a projekčné kancelárie. Je špeciálne navrhnutý a nakonfigurovaný tak, aby pomáhal s náročnými požiadavkami na riadenie dokumentov účinnú správou výkresov CAD, projektových súborov a súvisiace dokumentácie podľa najnovších náročných noriem ISO 19650.

Tím Opentree (súčasť skupiny Graitec) má za sebou viac ako 25 ročnú históriu úspešného vývoja, implementácie a priebežné podpory softwaru pre správu dokumentácie a výkresov, podľa najnáročnejších štandardov zhody (compliance) v obore.

Výzvy pre riadenie architektonických a inžinierskych dokumentov

Rast a množstvo dát generovaných 3D CAD systémami, ako je Revit a následná ich správa, spolu so sprísnením dátových štandardov vytvára tlak na tradičné riadenie dokumentov a postupy pre správu výkresov.

Väčšina tradičných procesov bude stále funkčná, ale už teraz má problém s rastúcimi požiadavkami.
Ďalší nárast dát je tiež spôsobený nevyhnutnou administratívnym zaťažením tímov, ktoré stále viac času trávia úlohami typickými pre oblasť správy dát súboru, rozpracovanosti a menej času na skutočne zárobkovú činnosť.

Spojte to so zvyšujúcimi sa požiadavkami na publikovanie dokončených externých projektov do spoločného dátového prostredia (CRP), ako sú Aconex, ASITA, BIM360, Microsoft Sharepoint, Viewpoint atď., Kde jeden projekt vyžaduje tisíce jednotlivých akcií a kancelárie sú zrazu vystavené ďalšej vrstve zložitosti.
To samozrejme tiež vedie k nárastu súvisiacich nákladov na správu dát, čo ďalej ovplyvňuje ziskovosť a produktivitu ..

Ako Vám Opentree môže pomôcť?

Opentree poskytuje jednoducho použiteľný systém správy súborov a výkresov, ktorý zefektívňuje a zrýchľuje každodenné interné pracovné procesy, ktoré sú plne v súlade s normami ISO 19650, riadi typické súbory CAD (AutoCAD, Revit, MicroStation atď.), projektové súbory, dokumenty a ďalšie súvisiace projektová dáta.

To zahŕňa úplný pracovný proces dokumentov vrátane kontrol revízií rozpracovanosti (WIP), cez fázy zdieľanie a publikovanie procesu riadenia dokumentov až po interné systémy údajov za bránou firewall, ako sú lokálne servery, Sharepoint atď., Váš vlastný interný CDE. alebo dokonca automatizácia zverejňovania klientskych prenosov.

Použitie aplikácie Graitec Opentree v celej kancelárii alebo tíme Vám pomôže dosiahnuť značného zníženia počtu neproduktívnych a nákladných úloh manuálnej správy výkresov, ktoré Vaše tímy denne vykonávajú. Zároveň však Vašej kancelárii (či malé alebo veľké) poskytuje špičkové BIM orientované riadenie správy dokumentov a dát, robustné audit stopy, súlad s BIM ISO 19650 a veľmi vítanú redukciu manuálnych chýb a nenákladovateľných procesov.

Opentree Vám môže pomôcť doslova zrazením času potrebného na správu dát WIP, až o 80%, čo vedie k veľmi značnej časovej úspore v celej firme.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako môže Opentree – správa dokumentov pre architektov a inžinierov pomôcť prekonať výzvy, ktoré na Vás v oblasti správy dát čakajú, kliknite na nižšie uvedený odkaz a dohodnite si telefonickú konzultáciu alebo si prečítajte doplňujúce informácie.

Viac sa dočítate tu.